Ogólnopolski Zjazd Flisaków – połączony z flisem „Błękitnego Sanu” i flisem „Pod Prąd” oraz zlotem tradycyjnych jednostek pływających

Cykliczna impreza odbywająca się na nadsańskiej przystani oraz położonym nieopodal stadionie miejskim w Ulanowie. W roku bieżącym tradycyjne flisackie świętowanie połączone będzie z Ogólnopolskim Zjazdem Flisaków. Dzięki temu do świętujących zazwyczaj mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów, powiatu niżańskiego i powiatów ościennych dołączą przedstawiciele bractw i stowarzyszeń kultywujących flisackie tradycje z terenu całej Polski.

Dodatkową atrakcją będzie zlot tradycyjnych jednostek pływających, budowanych rzemieślniczymi metodami

. Flisacy to ludzie spędzający część swojego życia na wodzie. Takie życie daje poczucie wolności, ale potrzeba do niego sporo odwagi i choć krzty zaradności. Obecnie flisactwo to pasja dająca poczucie spełnienia, pionierstwo polegające na odkrywaniu i oswajaniu nieznanego. To także kreatywność wynikająca z zaradności współczesnych flisaków, którzy muszą sobie radzić z wyzwaniami niesionymi przez każdy dzień rzecznego flisu.

Sobota 26.06.2021r. główna impreza

Niedziela 27.06.2021r. pożegnanie jednostek

Planowani Partnerzy przedsięwzięcia (np. medialni)

TVP Rzeszów, Radio Rzeszów, Radio Leliwa, TVK Stella, Telewizja Miejska Stalowa Wola, Echo Dnia, Gazeta Codzienna Nowiny, Super Nowości, portale internetowe:

Z naszej strony zapewniamy

– uroczyste powitanie flotylli flisu

– organizację imprezy na przystani

– wyżywienie

– nocleg

– upominki

– dobrą zabawę dj

Szczegóły programu do ustalenia. Na pewno głównym punktem będzie parada jednostek

Imprezie patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego

To są wstępne informacje pisane w pośpiechu

Czekam również na Wasze pomysły i propozycje.

tekst. Cechmistrz Bractwa.