Rzeka to miejsce które dla wielu z nas ma szczególne znaczenie, to miejsce które w pamięci naszej zapadło wieloma dobrymi wspomnieniami, naszymi własnymi i tymi które słuchaliśmy od ojców naszych i dziadków.

Pamiętając, chwile i obrazy te samemu widziane jak i wysłuchane. W naszych umysłach budzi się wieź, budzi tożsamość z dawnymi wydarzeniami i wartościami.

To też sprawiło że po dekadach nieistnienia, w 1991 r. w Ulanowie zostało reaktywowane „Bractwo Flisackie pod wezwaniem Św. Barbary” (poniżej link do ich strony).

Mija od tego wydarzenia 30 lat, dziś Ulanowscy flisacy mają się na nowo czym chwalić, ich Wiślane flisy znane są w całej Polsce. A 30 lat to już godny jubileusz i czas by pięknie wspólnie poświętować.

Poniżej plakat i zaproszenie od kolegów z Ulanowa. Zaproszeni są wszyscy zarówno ci co pływają na drewnie jak i Ci co preferują laminat, jest miejsce i dla osób co przedkładają nad wszystko pontony.

Nocleg pod namiotami, ale i około 20 miejsc znajdzie się pod dachem i jak w tamtym roku tak i teraz będzie dostęp do pryszniców, będą: atrakcje, degustacje, dyskusje i zacne towarzystwo.

„Napędzani..” już zgodnie z tradycją zameldują się.

W razie pytań tel. do kolegi Kamila z Bractwa Ulanowskiego to 660 002 806, do niego też proszę zgłaszać swój udział.