Zapraszamy na pierwsze warsztaty szkutnicze w tym roku. Będą to już 3 Warsztaty. W pierwszych zimą 2019 roku, zmierzyliśmy się z własnoręczną budową tradycyjnej drewnianej łodzi – pychówki.

Owocem warsztatów jest łódka która początkowo nosiła imię “Łezka”, imię wzięło się od jej pięknego opływowego kształtu. Łezka obecnie nosi imię “Wieniawa” i jest zalążkiem flisactwa w Baranowie Sandomierskim.

Największym sukcesem “1 Warsztatów” stało się to, iż do grona zaledwie kilku tradycyjnych szkutników dołączyło kolejnych 2: Jerzy Wiącek i Józek Jemioła członków “Napędzanych”.

“2 Warsztaty” w 2020 r. to budowa tradycyjnego czółna jednopiennego – dłubanki. Dłubaliśmy pod czujnym okiem “Mistrza Kazimierz – Wiślanego”.

“Wirus” tak nazywa się nasze wspólne dzieło, czeka rozpoczęcia nowego sezonu 2021, by swym wodowaniem i oficjalnym nadaniem imienia uświetnić lokalną uroczystość.

“3 warsztaty” – tegoroczne, postanowiliśmy poświecić naszej przystani, by w ramach wspólnych prac, rozbudować przystań, tak by uzyskać miejsce dla nowych jednostek.

Jednocześnie chcemy by nasze łodzie i nasza przystań była ozdobą portu Sandomierskiego i to będzie kolejny cel naszych warsztatów.

Zapraszamy.