Dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa  oraz na Reichstagu w Berlinie. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiony został w 2004 roku.
A my, “Napędzani Wisłą” tradycyjnie popłyniemy z naszymi flagami do Baranowa Sandomierskiego.
Plan imprezy jest prosty. Spotykamy się w porcie o 9.00. Po zaokrętowaniu ruszamy w kolumnie wzdłuż Bulwaru, odprowadzani przez wiwatujące tłumy.
Miejscem docelowym miała być wyspa w Dymitrowie Małym, jednak stan wody nie nastraja optymistycznie. Prawdopodobnie nocleg odbędzie się w bazie WOPR w Baranowie (obok wału).

Jak donosi nasz korespondent, Zbyszek Kamuda:
3 maja w poniedziałek będzie Msza Św. w kościele w intencji Ojczyzny. Chcemy tam pójść w strojach sarmackich, będą strażacy z OSP z halabardami i hełmami ozdobnymi. Będą chyba też Lasowiaczki z Domku Kultury w strojach ludowych. Mo mszy razem z Wami pójdziemy na rynek pod tablicę na ścianie Urzędu złożyć kwiaty, a potem pójdziemy nad Wisłę gdzie zostanie uroczyście przekazana pszenica z AKTEM EREKCYJNYM spławu i “dokumentem” przewozowym, do Gdańska.

Nasz udział w uroczystościach jest również zaplanowany. Prosili, by przywdziać na ten moment stroje flisackie, które posiadamy.
Po uroczystościach otrzymamy pięknie zapakowana pszenicę w kilku workach, która ma dotrzeć do Gdańska. Naszym zadaniem jest dostarczyć ją do Warszawy. Stamtąd nasi przyjaciele udający się do Torunia przejmą ładunek.

Po powrocie do Sandomierza, w uroczystej paradzie przepłyniemy wzdłuż Bulwaru.

W trakcie rejsu w obie strony, mamy zapewniony dostęp do zaplecza sanitarnego w Tarnobrzegu.
Członkowie TKKF wezmą udział jedynie w mszy 3 maja oraz w spływie do Tarnobrzega.