Zapraszam “Napędzanych …” i przyjaciół, na 2 Piknik pod Wiszącą Skałą. “Wisząca Skała” to wyjątkowe miejsce wzdłuż całego biegu Wisły, wysokie na 30 m białe, wapienne klify zdobią prawy brzeg Wisły i końcowy bieg małej acz uroczej rzeczki Sanny. Na wprost ujścia Sanny jest piaszczysta wyspa z lekka porośnięta kilkoma krzewami wikliny, miejsce urocze na piknik, ale dopiero po okresie lęgowym ptactwa rzecznego. Niestety w tym roku wysoka woda zapewne zniszczyła cały roczny wysiłek ptaków.

My też ze względu na wysoki poziom wody rozbijemy się w innym miejscu, zapewne pod samym klifem.

Ale to dopiero w sobotę 5 czerwca, a już dziś (3 czerwca) w drogę wyruszyła ekipa Tarnobrzeska, Marta płynąc “Weną” testuje nowy silnik, dzięki czemu Gniewko może na pontonie towarzyszyć Wenie. W sobotę w drodze powrotnej z Kazimierza, dopłyną do reszty ekipy. Będzie nas w sumie 8 lub 9 jednostek.

Marceli odprowadza Wenę i ponton w drodze do Kazimierza.

Zeszłoroczny piknik był bardzo udany, w tym roku życzę wszystkim uczestnikom równie dobrego odpoczynku i zabawy. Pogoda zapowiada się wyśmienicie: słonecznie i ciepło, trzeba tylko zabrać ze sobą radosny nastrój i kilka kiełbasek na ognisko.

Zeszłoroczny klimat. Fot. Andrzej Łada

Relacja po powrocie.